Када се сви трошкови саберу: чланарина, опрема, припрема, турнири и тзв. пратећи трошкови – родитељи на месечном нивоу морају да издвоје између 8000 и 15000 динара.
Желимо да вратимо фудбалу старе вредности игре и развоја вештине. Талента сигурно не мањка.
За претходних дванаест месеци, у пројекат смо уложили знање, време и љубав, а деца су нам узвратила вишеструко – својом радошћу због пружене прилике да се баве фудбалом.
Бесплатну школу фудбала до сада је похађало 30-ак малишана, а циљ нам је да тај број вишеструко увећамо.
Верујемо да ћемо уз подршку других чинилаца друштва (привреда, општина, град) обезбедити средства за наставак рада у још већем обиму.
Фудбалска школа “Тренинг плус”, поред бесплатних тренинга, препознатљива је и по стручном раду – деци обезбеђујемо квалитетан тренажни процес.
У нашој школи фудбала са децом раде професори спорта и виши фудбалски тренери Факултета за спорт и физичко васпитање, Универзитета у Београду.
Основни циљ нашег тренажног процеса није победити противника – већ развити моторичке способности деце, и обучити их тако да науче и развију технику фудбалске игре.
Деци треба да буде забавно на тренингу, треба им држати пажњу, дозволити им да греше и тражити од њих да стално покушавају, без обзира на исход.
Деца у фудбалу данас, већ од седме године имају такмичења, у којима је резултат главни циљ.
По мишљењу развојних психолога, када деца учествују у такмичењима која нису усклађена са њиховим развојним могућностима, може доћи до негативних, психолошких последица по њихов лични и социјални развој.
Наш циљ је да децу ослободимо притиска, који намеће резултат у процесу развоја фудбалске вештине.
Деца су све мање на игралиштима, отуђени су од природе и једни од других. Игра је замењена видео играма.
Шта нам у овом узрасту значе медаље и пехари, ако су нам деца необучена, несигурна и под сталним притиском, због бојазни од “неуспеха”?